- Ön itt van
- A Vacansoleil-ről
- Háziállatok

Háziállatok
Kisállatok – jöhetnek, vagy nem?
Minden kemping oldal alján fel van tüntetve, hogy vihető-e háziállat a kiválaszott szálláshelyre. Az információkat a “különleges megjegyzések” részben találhatjuk a kemping leírás alatt.
A honlapon a keresés és foglalás funkció használata során háziállat is hozzáadható a keresési feltételekhez. Amennyiben ez kiválasztásra került, a keresés eredményeként csak olyan kempingeket láthatunk, ahova háziállat bevihető. A kemping információs oldalain a “szálláshelyek” menüben a különleges megjegyzésekben található ez az infomáció. Ugyancsak itt térünk ki a költségekre, a kivételekre és az elutazáskor esedékes takarítás esetleges díjára. Néhány kempingben háziállatok tartózkodását csak főszezonon kívül engedélyezik. Vannak mobilházak, amelyekbe egyáltalán nem szabad bevinni háziállatot, a Vacansoleil sátraiba pedig kifejezetten tilos. Kempinghely bérlése esetén, saját sátorban vagy lakókocsiban általában megengedett a háziállatok tartása. A vonatkozó díjakról az árlista ad tájékoztatást. Külföldi utazásnál a kutyák számára kötelező az útlevél.
Amennyiben több, mint egy háziállatot szeretne magával vinni, hívja irodánkat!
Nyaralás háziállatokkal
Általános szabályok háziállatok szállítására vonatkozóan az Európai Unión belül:
Macskát, kutyát és vadászgörényt csak EU-útlevéllel lehet külföldre utaztatni. A háziállat-útlevél tartalmazza az állat leírását, a tulajdonos nevét és címét, illetve igazolja a veszettség elleni oltás meglétét. Az új állatútlevél minden Európában használt útlevelet helyettesít, illetve a háziállatok külföldre utaztatására vonatkozóan minden hasonló dokumentumot is.
Magyarországon az állatorvosoknál lehet igényelni a háziállat-útlevelet.
Amennyiben háziállata védett állatfaj kategóriájába tartozoik, az állatútlevél mellé CITES-dokumentum is szükséges. Kérjük, győzödjön meg arról, hogy megfelelő tájékoztatásban részesült a célország nagykövetsége, vagy a magyar CITES-iroda által (Vidékfejlesztési Minisztérium, Biodiverzitás- és Génmegőrzési Osztály, tel.szám.: (36 1) 795-3816).
Macskákat, kutyákat és vadászgörényeket kötelező veszettség ellen oltatni, melyet az állatorvos végez el. Ugyancsak az állatorvos jegyezhet be ezzel kapcsolatban az állatútlevélbe. A háziállat-tulajdonosok kötelesek azonosíttatni kedvencüket, melyet szintén az állatorvos végez el. Legtöbb ilyen esetben chip-et használnak, melyet a bőr alá helyeznek.
Az alábbi országokkal kapcsolatban a következő részletek szolgálnak tájékoztatásul:
3 hónaposnál fiatalabb háziállatok
A 3 hónaposnál fiatalabb háziállatokat oltás nélkül is magával viheti nyaralása idejére.A tulajdonosnak bizonyítania kell, hogy az állat az utazás megkezdéséig azon a helyen tartózkodott, ahol megszületett, s hogy nem érintkezett veszettséggel fertőzött állatokkal. A kisállatot csak anyjával együtt viheti be az országba, ha azt még anyja táplálja. Az EU tagállam egyes országai külön dönthetnek arról, hogy beengedik-e az országba a 3 hónaposnál fiatalabb háziállatokat. Az Egyesült Királyságba és Franciaországba nem vihetők be ezek a kisállatok. Hollandiába csak a fent említett szabályok betartásával lehet ilyen kisállattal együtt utazni.
Magyarország a 3 hónaposnál fiatalabb a kutyák / macskák / görények kizárólag nem kereskedelmi célú mozgását engedélyezi; ha nem kapták meg a veszettség elleni oltást, akkor szükség van a 02/16/1/2008. számozott egészségügyi bizonyítványra. A 3 hónaposnál fiatalabb valamint veszettség elleni oltással nem rendelkező, EU-n kívüli országokból érkező állatok nem vihetők be Belgiumba, kivéve Izlandról, Norvégiából vagy Svájcból. A tulajdonosnál kell lennie egy aláírt nyilatkozatnak, amely megerősíti, hogy az állat a születési helyén maradt a születése után is, így nem kerültek kapcsolatba veszettséggel fertőzött állatokkal. Olaszországban repülőgépen nem szabad 3 hónaposnál fiatalabb háziállatot szállítani. Spanyolországban 3 hónaposnál fiatalabb háziállatok nem megengedettek.
Franciaország
A kutyákat a veszélyességük szerint két kategóriába kell sorolni, amely kategóriákra külön szabályok vonatkoznak a Franciaországba történő elépés vagy az országon való áthaladás esetére. Az első, illetve a második kategória az alábbiak szerint különböztetendő meg: az első kategóriába tartoznak azok a támadó vagy őrző-védő kutyák, amelyek nincsenek regisztrált (pedigrés) fajtaként besorolva, de megjelenésük alapján a Staffordshire terrier, Amerikai Staffordshire terrier (“pit-bull”), Mastiff és Tosa Inu fajtákra hasonlítanak. Ezek beléptetése vagy átszállítása Franciaországon keresztül tilos. A második kategóriába tartoznak azok a támadó vagy őrző-védő kutyák, amelyek tiszta fajkutyaként (pedigrével) vannak besorolva a következő nevekkel: Staffordshire terrier, Amerikai Staffordshire terrier, Rottweiler, Tosa Inu és a Rottweiler fajtára jellemző megjelenésű állat-egyedek. Ezek beléptetése vagy átszállítása Franciaországon keresztül megengedett a következő feltételek betartása mellett: a nyilvános helyeken az állat kizárólag szájkosárral és pórázon vezetve tartható. A tulajdonosnak a kutyára vonatkozó biztosítással kell rendelkeznie. A rendelkezés szempontjából nyilvános helynek számít minden olyan hely, ahol a kutya emberekkel érintkezésbe léphet.
A kempingek kutyákra vonatkozó szabályai eltérhetnek. Amennyiben a második kategóriába besorolható kutyája van, kérjük, lépjen kapcsolatba kollégáinkkal, akik szívesen segítenek Önnek, és kapcsolatba lépnek az Ön által kiválasztott kempinggel, hogy tájékoztatást tudjanak adni a kutyá(k)ra vonatkozó szabályokkal és eljárásokkal kapcsolatban.
Németország, Svájc és Horvátország
Pit bull, Staffordshire terrier, Staffordshire bull terrier és Bull terrier maximálisan négy hetes tartózkodásra engedélyezett ezen országok területén. Szájkosár használata kötelező. Továbbá minden fajtára kötelező a póráz használata. Pitbull, Staffordshire terrier, Dobbermann, Argentin Dog, Fila Brasileiro, Rottweiler, Mastiff, Spanyol Mastin, Nápolyi Mastino, Tosa, Staffordshire bullterrier és Bull terrier csak olyan feltétellel vihető be, ha a tartózkodási idő nem több, mint 4 hét, vagy ha csak átutazóban van. Minden esetben kötelező a póráz és a szájkosár használata. Horvátországban közterületeken csak pórázon lehet sétáltatni állatunkat. Nem szabad veszélyeztetni más embert, állatot, vagy korlátozni őket szabad mozgásukban. A következő fajtáknak kötelező a szájkosár viselése: Dobermann, Amerikai Staffordshire Terrier, Bull Terrier, Rottweiler, Német és Belga Juhász, Japán harci kutyák, nagytestű japán Spit, Mastiff, Sarplaninac és ennek a fajtának a keresztezéséből származó kutyák nem megengedettek.. Bordeaux Dog és Napolyi Mastiff csak pórázon közlekedhet, ám nem kötelező mindenhol a szájkosár viselése. Németországban - amennyiben kutyája súlya 20 kg feletti, vagy marmagassága 40 cm-t meghaladó - a kutya gazdája köteles szájkosarat magával vinni.
Dánia
A következő kutyafajtákat tilos bevinni Dániába: Pittbull Terrier, Tosa Inu, Amerikai Staffordshire Terrier (Amstaff), Brazil masztiff, Argentin dog, Amerikai bulldog, Boerboel, Kangal, Közép-ázsiai juhászkutya, Kaukázusi juhászkutya, Dél-orosz juhászkutya, Tornjak, Sarplaninai juhászkutya.
Nyilvános helyeken póráz használata kötelező. Kutyákat tilos kék zászlós nyilvános strandra bevinni. 4 hónapos vagy annál idősebb kutyáknak kötelező a nyakörv használata, amin fel van tüntetve a tulajdonos teljes neve, címe és telefonszáma.
Cseh Köztársaság
Ha a repülőgépen háziállatával együtt utazik, ezt 24 órával az indulás előtt be kell jelentenie. További információk a Cseh Nagykövetségen. Tömegközlekedési eszközökön kötelező a póráz használata. A Cseh Köztársaságot kutyabarát nyaralóhelynek tartják.
Spanyolország, Portugália, Olaszország
A köztereken a pitbullnak és az argentin dog fajtáknak szájkosarat kell viselniük. Katalóniában a következő fajtáknak kell szájkosarat viselniük:
- Pitbull terrier
- Staffordshire bullterrier
- Amerikai Staffordshire terrier
- Rottweiler
- Argentin dog
- Brazil masztiff
- Tosa Inu
- Akita Inu
Portugáliában a terrier és a bull fajtáknak, és a kettő keverékének szájkosarat kell viselnie a köztereken.
Ahogy Portugáliában, Olaszországban is kötelező a szájkosár használata a terrier és a bull fajtáknál, s a kettő keverékénél.
Autóval: nem szállítható szabadon háziállat az autóban. A biztonságos szállítás különféle módokon oldható meg. Többféle típusú és méretű szállítóeszköz kapható. Pl. kedvencünket biztonsági övvel rögzíthetjük a hátsó üléshez, illetve biztonsági hálót vagy kerítést helyezhetünk az autó belső tere és a csomagtartó közé.
Magyarország
Harci kutyák: 2013.01.01-től Magyarországon a kutyák nem fajtájuk szerint, hanem viselkedésük veszélyességi szintje alapján kerülnek besorolásra. Ez azt jelenti, hogy a korábban veszélyesként ismert kutyák (pl: Straffordshire Bull Terrier), engedély nélkül behozhatók az országba. Abban az esetben, ha egy kutyát a magyar hivatal veszélyesnek minősített, speciális feltételeknek kell eleget tenni (pl.: egy kiskorú nem sétáltathatja az állatot egyedül). (forrás: mfa.gov.hu)
További feltételek: EU háziállat-útlevél, mikrochipes megjelölés és érvényes veszettség elleni védőoltás. Kötelező az állatok pórázon tartása. Szájkosár használata kérés esetén kötelező, ezért kérjünk, erről is gondoskodjon. Hivatalosan kutyák nem úszhatnak a Balatonban és a Velencei-tóban. Szabadstrandokon kutyák megengedettek.
Hollandia
Hollandiában a háziállatok szállítására az Európai Unión belüli általános szabályok érvényesek.
Belgium
Quaregnon tartományba Rottweilert nem lehet bevinni. Belgium egyéb régióiban kizárólag szájkosárral sétáltatható, viszont sehol nem lehet őket bevinni piacok, fesztiválok és sportesemények területére.
Ausztria
Kutyáknak tömegközlekedési eszközökön kötelező a póráz és a szájkosár használata. Egyes területeken vannak veszettség elleni óvintézkedések. Ha piros figyelmeztetést lát, legjobb, ha a kisállatot a kocsijában hagyja.
Áltatlános országos szabályozás nem létezik, ehelyett helyi korlátozások érvényesek a kutyatartásra vonatkozóan.
Szlovénia
Póráz használata kötelező városban és a természetben is. Azokból az országokból érkező kutyák számára, ahol magas a veszettséggel fertőzött állatok aránya, vérvizsgálatot kell végeztetni 1 hónappal azután, hogy az állat megkapta a veszettség elleni oltást, és 3 hónappal az indulás előtt.